Prelegenci


 

Anna Vonhausen

Projektantka i Dyrektor kreatywna firmy SITAG Formy Siedzenia, Członek Zarządu

Architekt i Doktor Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej. Autorka wielu publikacji z pogranicza architektury i designu. Projektantka, dyrektor kreatywna i członek Zarządu firmy SITAG Formy Siedzenia odpowiedzialna za nowe produkcji, wizerunek marki i kondycję firmy. Pomysłodawczyni serii foteli SITAG PREMIUM i konkursu WYRAŹ SWOJE WNĘTRZE. W projektowaniu nowe wartości znajduje balansując na styku różnych estetyk i technologii. Fotel WOODI, za wykorzystanie tradycyjnego materiału w nowoczesnej formie otrzymał nagrodę RED DOT Design Award 2012.


 

Bartosz Zamirowski

Prezes Domar SA

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, studiów MBA na wrocławskiej Akademii Ekonomicznej oraz studiów podyplomowych na SGH w Warszawie. Aktualnie w trakcie przewodu doktorskiego. Głównym tematem swoich zainteresowań uczynił Misję i jej rolę w przedsiębiorstwie i zarządzaniu. Prowadzi szkolenia, sesje coachingowe oraz konsultacje dla firm Wśród których znalazły się m.in.: Volvo, JTT, Torf Corporation, Górażdze. Zawodowo od lat związany z Domar S.A., aktualnie jako Prezes Zarządu Grupy Kapitałowej Domar S.A.


 

Hubert Anyżewski

Wiceprezes Use LAB, wykładowca na SWPS

Jeden z pierwszych projektantów User Experience i Architektury Informacji na polskim rynku, współwłaściciel firmy UseLab Sp. zo.o. Od ponad 10 lat aktywnie prowadzi projekty UX dla największych firm w Polsce i na świecie – m.in dla klientów z USA, Kanady, Anglii, Niemiec, Holandii i Norwegii. Pracował miedzy innymi dla takich firm jak; Turner Bros, Cartoon Network, Citibank, ING, Rabobank, Nokia, RIM/Blackberry, Samsung, Orange, TVP, . Od lat zajmuje się budowaniem i aktywizacja społeczność UX w polsce i na świecie. Interesuje się budowaniem usług wielokanałowych oraz tworzeniem procesów UX w organizacjach. Jest członkiem społeczności Architektów Informacji w Europie (ambasador EuroIA), oraz UX & Usability Professionals Association. Pomysłodawca i organizator konferencji Polish IA Summit / UX Poland. Pomysłodawca i kierownik studiów podyplomowych User Experience Design w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, wykładowca w Szkole Głównej Handlowej.


 

Joanna Krzywda

Strategiczny Manager Produktu

Strategiczny menedżer produktu odpowiedzialna za tworzenie strategii produktu na podstawie analiz rynkowych i potrzeb klienta w zakresie innowacji produktowych. Kierowała zespołem przygotowującym i wprowadzającym na rynek nagradzane w wielu konkursach piekarniki z linii Integra oraz piekarnik Zen. Produkty z tych linii zostały również wyróżnione red dot honourable mention (piekarnik Integra) oraz red dot best of the best (piekarnik Zen).


 

Katarzyna Okińczyc

Projektantka i właścicielka firmy „okińczyc-design”

Projektantka i właścicielka firmy „okińczyc-design”. Zajmuje się budowaniem i pozycjonowaniem marek autorskich i komercyjnych, projektuje produkty, opakowania oraz wnętrza komercyjne i prywatne. Do jej klientów należą m. in.: Leroy Merlin, Polsat, Amica, SP Records, 60bag.com, Sevy Ltd, Bluair/Javatech, Enea, Meble21. Za zaprojektowaną wspólnie z Remigiuszem Truchanowiczem torbę 60BAG uzyskała „Red Dot Design Award” w kategorii „Product Design 2010″.


 

Michael Fleischer

Dyrektor Instytutu Grafiki Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej Wydziału Zamiejscowego we Wrocławiu

Od 1999 do 2007 roku profesor w Katedrze Kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego. Od 2001 roku pracował w DSW we Wrocławiu, gdzie w ramach Instytutu Komunikacji Społecznej kierował specjalnością corporate identity, communication design i public relations. W 2008 roku zakończył współpracę z DSW. Obecnie pracuje w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie kieruje specjalnością projektowanie komunikacji/communication design. Wykłada również w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu „corporate Identity” oraz jest dyrektorem Instytutu Grafiki (reklama i komunikacja wizualna” tamże. Redaktor naczelny czasopism naukowych: „2K – kultura i komunikacja” (2002-2008) i obecnie „Communication design magazine”. Autor wielu publikacji książkowych z zakresu teorii komunikacji, kulturoznawstwa, teorii systemów, teorii dyskursu.


 

Michalina Mendelewska

Dyrektor ds. Rozwoju Bizzarto i Tombea

Od 2005 związana z FMT Tombea. Twórca brandu Bizzarto. Projektant mebli i powierzchni wystawienniczych. Od 2010 roku Dyrektor ds. Rozwoju Marki Bizzarto.


 

Michał Drożdż

Ekspert zintegrowanego rozwoju produktów, Dyrektor Działu Strategicznego Zarządzania Wzornictwem ZELMER

Dyrektor Działu Strategicznego Zarządzania Wzornictwem ZELMER; ekspert zintegrowanego rozwoju produktów i specjalista w obszarze zarządzania (MBA); posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu strategicznym obszarem designu i NPD. Nadzorował i odpowiadał za wdrożenie wielu produktów, od koncepcji przez wzornictwo i konstrukcję, aż do industrializacji i urynkowienia. Członek Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych, auto licznych artykułów i juror w konkursach wzorniczych.


 

Michał Grech

Pracownik Instytutu Grafiki Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej Wydziału Zamiejscowego we Wrocławiu

Pracownik Instytutu Grafiki Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej Wydziału Zamiejscowego we Wrocławiu. Specjalizuje się w badaniu i planowaniu komunikacji. W ramach studiów podyplomowych prowadzi zajęcia: planowanie strategiczne i nauka o komunikacji.


 

Szymon Hanczar

Architekt wnętrz, projektant. Asystent w Pracowni Projektowania Mebli ASP we Wrocławiu.

Architekt wnętrz, projektant. Absolwent wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Od 2006 roku asystent w Pracowni Projektowania Mebli macierzystej uczelni. Pomysłodawca warsztatów projektowych „stół za stówę” zrealizowanych wspólnie z marką BOSCH. Juror wielu konkursów projektowych. W swoim portfolio ma szereg wnętrz zarówno użyteczności publicznej jak i mieszkalnych, a także wdrożonych produktów. Jego minimalne mieszkanie „13m2″ w 2011r. zdobyło I nagrodę w konkursie „Wnętrze Design” dolnośląskiego Stowarzyszenia Architektów RP. Prowadzi własne biuro projektowe.


 

Tomasz Wiktorski

Właściciel B+R – studia analizy rynku meblarskiego

Właściciel B+R Studio Analizy Rynku Meblarskiego, doktorat na SGGW oraz dyplom inżyniera Politechniki Warszawskiej. Od 2003 roku pełni funkcję eksperta Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli, a od 2011 również członka Polskiego Towarzystwa Statystycznego. Autor licznych raportów np. „Polskie Meble Outlook”, „Polaków wydatki na meble” oraz projektów badawczych i rozwojowych. Z raportów i analiz B+R Studio regularnie korzysta ponad 50 firm w kraju i za granicą. Pomysłodawca akcji „Dumni z Polskich Mebli”.


 

Tomasz Zaleśkiewicz

Kierownik Katedry Psychologii Ekonomicznej oraz Centrum Badań nad Zachowaniami Ekonomicznymi przy SWPS

Autorytet w dziedzinie psychologii ekonomicznej i behawioralnej teorii decyzji. Twórca i kierownik Centrum Badań nad Zachowaniami Ekonomicznymi na Wydziale Zamiejscowym Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu. Autor wielu artykułów publikowanych w prestiżowych czasopismach z zakresu psychologii i ekonomii behawioralnej w Polsce i za granicą. Znawca psychologii zachowań ekonomicznych, podejmowania decyzji finansowych na giełdzie, psychologii pieniądza. Autor i współautor wielu książek, między innymi: Psychologia ekonomiczna, Psychologia inwestora giełdowego, Racjonalność decyzji. Obecnie kierownik Katedry Psychologii Ekonomicznej w SWPS oraz sekretarz International Association for Research in Economic Psychology.


 

Zdzisław Sobierajski

Przedsiębiorca i propagator rozwoju produktu przez ergonomię i dobre wzornictwo

Propagator rozwoju produktu przez ergonomię i dobre wzornictwo. Zajmuje się promocją materiałów kompozytowych. Długoletnie doświadczenie zaowocowało opracowaniem formuły QUADUR - nowoczesnej technologii produkcji czterofazowych materiałów kompozytowych, W 2009 r powołał do życia program Polyester-design.com, którego cemel jest wsparcie technologiczne projektantów w realizacji prac dyplomowych poprzez staże studenckie i warsztaty technologiczne. Realizacje były wyróżniane w prestiżowych konkursach. Zespół kierowany przez Z.Sobierajskiego zdobył miedzy innymi tytuł RedDot DESIGN aWARD wINNER 2011 I 2012, a kapituła Design Alive Awards przyznała mu wyróżnienie w kategorii Strateg 2012 za traktowanie wiedzy o designie jako integralnego elementu rozwoju produktu. Światowa Organizacja Własności Intelektualnej w 2013 wyróżniła go tytułem WIPO Award for Innovative Enterproses.


 

Zdzisław Wise

PR Manager

Brand & pr manager odpowiedzialny za komunikację marketingową i działania pr dla produktów Amiki. Od wielu lat wspólnie z redakcją Dobrego Wnętrza prowadzi program, który prezentuje nie tylko modelowe, ale także odważne, oparte na współczesnych trendach aranżacje kuchenne.