Mieszkanie po afrykańsku

Spośród szeregu rozmaitych rodzajów nurtów dekoracyjnych, jakie są powszechnie znane w dziedzinie dekoratorstwa wnętrz, warto wspomnieć między innymi o nietypowej aranżacji opartej przede wszystkim na egzotyce, a więc motywie afrykańskim. Na czym się on opiera i jak wygląda w praktyce? Zobacz w dalszych fragmentach naszego wirtualnego poradnika.
Słoneczna Afryka
Skóry dzikich zwierząt, charakterystyczne maseczki i makatki, wielorakie figury, klasyczne dla Czarnego Lądu rzeźby przedstawiające postaci ludzkie, prace dyplomowe rozmaite koraliki, drobiazgi ozdobne w stylu tasiemek – to wszystko stanowi znaki rozpoznawcze afrykańskiej koncepcji dekoratorskiej. Poza tym, że są one egzotyczne, dodatkowo pełnią także rolę oryginalnych gadżetów, jakie umożliwiają zaaranżowanie poszczególnych pomieszczeń w sposób kreatywny, niepospolity. Nie ma nic bardziej niepowtarzalnego niż pokój w stylu safari. Warto również mieć na względzie fakt, iż nurt afrykański jest ponadczasowy – taki pokój zawsze będzie unikatowy, niezależnie http://metryicentymetry.pl od tego, co aktualnie stanie się na topie w dziedzinie czy to dekoratorstwa, czy meblarstwa.
Podstawowe cechy
Styl afrykański bazuje na rozlicznych rzeźbach. Figur nie może zabraknąć w każdym wnętrzu – zarówno przestronnym korytarzu, jak i reprezentacyjnym salonie, a nawet niewielkiej gabarytowo kuchni bądź łazience. Przeważnie kreatorzy afrykańskich aranżacji wybierają jako wiodący materiał drewno. Ponadto jako forma wykończenia dominuje polichromia. Wszelkie rzeźby pokrywane są obowiązkowo rozlicznymi malunkami, najczęściej w wielorakich odcieniach kolorystycznych. Nie często, ale też spotykane w tych aranżacjach, a modne w przeszłości okazują się gliniane elementy oraz przedmioty wykuwane z kamienia. Znakiem rozpoznawczym stylu afrykańskiego jest też metal i oczywiście klasyczna dla tego nurtu – kość słoniowa. Na rzeźbach przedstawia się bóstwa, zwierzęta, ludzi. Na ścianach afrykańskich wnętrz wieszane są zaś maski obrzędowe.

Zobacz stronę autora: szafa gazowa ceny