Dom w stylu country

Ciekawą inspiracją do stworzenia kreatywnie zaaranżowanego mieszkania jest zasięgnięcie pomysłów ze stylu country, a więc amerykańskiej wiejskości, która zdecydowanie ma w sobie to coś, co sprawia, że urządzane przez nas mieszkanie będzie bardzo efektowne, ale też praktyczne w codziennym użytkowaniu.
Klimat z rodzimych stron
Stworzenie atmosfery na wzór tej panującej w domu rodzinnym stanowiło nadrzędny cel jakim kierowali się osadnicy z Ameryki, będący autorami charakteryzowanego tu nurt dekoracyjnego. Chodziło rury z brązu Ba1032 o to, żeby było ciepło, przytulnie, w gronie najbliższych, ale też skromnie, mimo iż nie prosto i nie ubogo. Warto zwrócić szczególną uwagę na to, że w Starym Świecie coraz większe grono osób decyduje się na stworzenie nietypowych rodzajów aranżacji, często podpierając się właśnie wpływami amerykańskimi. W stylu country należy popatrzeć między innymi na przestronność – to ona stanowi punkt rozpoznawczy tego typu modelu urządzenia pomieszczeń domowego użytku. prawnik Wrocław Nie oznacza to zaś, że brak tu dodatkowych akcesoriów, ozdób, czy dodatków. Są one jak najbardziej, ale takie, które nie zagracają przestrzeni – przykładowo dominują dekoracje na ścianach, poduszki, narzutki, makatki, dywaniki. To one przesądzają o niebanalności klimatu.
Meble jak z Europy
Mimo, że country to styl typowo amerykański, jest w nim sporo z europejskich trendów, zwłaszcza z mody angielskiej. W grę wchodzi tu chociażby zapożyczenie kredensów, półek wiszących, kątowych i wnękowych szaf oaz skrzyni. Cechą specyficzną są tez tkaniny patchworkowe, jakie bardzo często są robione ze złączania ze sobą skrawków starych, zużytych, czy też nienoszonych już ubrań – narzut, kap, kołder, poduszek. Warto też wspomnieć o tym, iż materiały te mają wzory geometryczne oraz abstrakcyjne motywy dekoracyjne. Patchworki wyżej wspomniane odznaczają się również ociepliną z futerka, płotna czy flaneli.

Zobacz stronę autora: Kątowniki tekturowe Łódź