Andaluzyjski wystrój wnętrz

Kiedy pada pytanie, jakie style aranżacji wnętrz domowego użytku znasz, w większości ludzie wymieniają klasyczne aranżacje, industrialne, rustykalne, czy glamour. Nie oznacza to natomiast, że są to najbardziej charakterystyczne i jedyne warte większej uwagi nurty dekoratorskie. Bardzo popularne są też przykładowo pokoje andaluzyjskie. Czym się one cechują? Zajrzyj poniżej.
Oryginalność na topie
Andaluzyjski styl to przede wszystkim regularne kompozycje, proste struktury, ale wąskie wstążki mocno odznaczające się – przykładowo szkliwione i połyskujące płytki, które są celowo układane we wzorki i motywy ozdobne bazujące na rozlicznych motywach dekoracyjnych. Takie kafelki można dostrzec zarówno wewnątrz domów opartych wizualnie na tym nurcie, jak także co ciekawe i na zewnątrz. Jeżeli zaś chodzi o ornamentykę, to nie zapominajmy o tym, iż andaluzyjskie aranżacje w bardzo dużym stopniu wykazują wpływy kultury arabskiej – chociażby zapożyczona z niej kaligrafia, jaka jest jednym z głównych symboli Andaluzji. Motywy dekoracyjne, jakie są najczęściej stosowane w takich aranżacjach to zwłaszcza dekoracje roślinne, ale też sztuka prekolumbijska, a więc rzucające się w oczy wzorki geometryczne, wicie roślinne, przedstawienia zwierząt – chociażby byka.
Z litego drewna
Lite drewno to podstawowy budulec wykorzystywany w dziedzinie aranżowania wnętrz andaluzyjskich. Z tego materiału konstruowane są elementy meblowe, a dodatkowym upiększeniem jest tu także połączenie z metalem. Większość fasonów i wzorów opiera się na nawiązaniu do stylizacji dominujących w dawnych epokach. Istotną rolę odgrywają w andaluzyjskich aranżacjach również ażury. Jeśli natomiast mowa o kolorystyce, to przeważają ciepłe odcienie brązu i jasne tonacje – beże, kremy, ecru.

Zobacz stronę autora: zakrętki do słoików