Jak stworzyć mieszkanie w stylu art deco?

Styl art deco to bardzo często wybierana estetyka, która stanowi jedną z wyjątkowo eleganckich form aranżacyjnych. Opiera się ona przede wszystkim na połączeniu tradycji oraz wysokiej klasy i nowoczesności. Na czym bazuje ten rodzaj dekoratorstwa? Zapraszamy do lektury tekstu poniżej.
Idealne zestawienie
Stylizacja oparta na art deco wiąże ze sobą z jednej strony masowość produktów, jakie wybierane są do urządzania wnętrz, a więc mowa tu zwłaszcza o fabrycznie wytwarzanych elementach meblowych, lecz są one zaledwie częścią tego, co dominuje w pomieszczeniach tak aranżowanych. Dodatkowo należy też wspomnieć o mniej dostępnych formach, które są bardziej gustowne i wysmakowane – ekskluzywne arcydzieła, rzemieślnicze wyroby, artystyczne drobiazgi uzupełniające wizualną całość. Bardzo ważne jest tu umiejętne złączenie kształtów wyokrąglonych – na przykład na stolikach, czy wykończeniu biurek ze spiczastymi kantami https://gramet.krakow.pl/ kredensów, szafek, półek. Dodatkowo dominują tworzone na planie koła fotele. Nie są też obce bębnowe szafeczki. Miłośnicy art deco lubią barwy w stylu zieleń, zwłaszcza zgniła, butelkowa, szarość i popiel, czerwień, błękit, biel przełamana intensywnymi tonacjami.
Nietypowe meble
Każdy element meblowy w stylu art deco musi być wyjątkowy, a to nie tyle za sprawą jego niecodziennej wizualizacji, ale również specyficznego wykończenia. Zazwyczaj mowa o politurowanym wyposażeniu, które nawiązywałoby estetycznie nieco do egzotycznych wizualizacji. Podstawowe tworzywa to oczywiście naturalne drewno oraz kamień, które świetnie ze sobą wzajemnie współgrają. Meble są z reguły albo bardzo jasne – brzozowe, czy jesionowe, albo ciemne – z czarnego dębu. W Stanach Zjednoczonych natomiast przeważają meble barwione celowo na nietuzinkowe kolory, powiedzmy szarości, czy nawet błękity, róże, mocne czerwienie i zieleń.